Termální park Velké Losiny

Jaké jsou 3 top zajímavosti projektu?

Základem pojetí termálního parku je souznění člověka s přírodou a proto i vlastní návrh parku vychází ze základní myšlenky prolínání hmot jing a jang – prolínání teplého a studeného, a které prochází zejména do základního tvaru objektu, ale je přenesena do interiéru a prostoru wellness. Organický tvar objektu souzní s okolním parkem a přírodou a tvar objektu je také definován využitím zimního i letního termálního bazénu ve všech ročních obdobích. Výzvou pro architekta byla snaha o harmonické zasazení stavby do cenného lázeňského parku a okolí.

Jaké jsou 3 top zajímavosti u realizace díla, stavebně – konstrukčního řešení?

Volba materiálu, s ohledem na aspekt propojení stavby s přírodou, byla jednoznačná. Volili jsme materiály především přírodní, zejména dřevo a kámen. Konstrukčně zajímavá je také dřevěná střecha s limitním použitím kovových prvků. Technologickou zajímavostí objektu je, že využívá stoprocentně zpětnou tepelnou energií z vody pro topení, ohřev teplé vody a vzduchotechniku. Žádný jiný zdroj tepla v objektu není používán a není ani instalován. Ve všech bazénech celého objektu je využívána pouze termální voda, s použitím originální filtrace, bez použití chlóru.

Jaké jsou 3 top priority z pohledu budoucího uživatele/obyvatele/investora? Co na vašem díle nejvíc ocení? Co je potěší? Co jim přinese užitek?

Výzvou při tvorbě návrhu bylo propojit prvek léčebného, lázeňského principu termálního parku spolu s možností zábavního vyžití pro takzvaně celou rodinu. Objekt nabízím velkou řadu atrakcí jako je 9 termálních bazénu, sauny (finská, solná, parní, aromatická, ledová komora), velkou vnitřní restauraci i venkovní občerstvení a řadu dalšího. Celá lokalita Velkých Losin se díky výstavbě Termálního parku velmi oživila a je velmi oblíbenou a navštěvovanou lidmi z celé republiky.